NORMAN DAVIES – NA KRAŃCE ŚWIATA

Prof. Norman Davies – Walijczyk wykształcony na najlepszych europejskich uniwersytetach. Wykładowca uczelni wszystkich kontynentów świata. Poliglota biegle posługujący się 8 językami. Naukowiec specjalizujący się w dziejach Europy Środkowej. Autor ponad 20 książek historycznych napisanych z talentem powieściopisarza. Obieżyświat przemierzający glob z piórem w ręku i zawsze otwartym umysłem. Tytan pracy i wielki miłośnik uroków życia takich jak kuchnia, muzyka, teatr czy sport. Smakosz i znawca win oraz …ciut mocniejszych trunków. To dzięki prof.Davisowi np. australijski górnik po lekturze „God’s playground” dowiedział się o skomplikowanych losach naszego kraju. Ambasador naszej kultury,tradycji,historii,piękna wszystkiego co polskie. Davies ma czytelników na całym świecie. Opus Magnum Normana Daviesa to bez wątpienia dzieło o tytule „Europa – rozprawa historyka z historią”. Tylko nieliczni dziejopisarze podjęli trud i wyzwanie napisania historii Starego Kontynentu. Ryzyko porażki …gigantyczne. Trzeba ogromnego talentu, ogromnej wiedzy i jeszcze większej odwagi. Davis to zrobił. Walijczyk potrafi. „Rozprawa” to …miliony sprzedanych egzemplarzy na całym świecie, dziesiątki przekładów i prawdziwie globalny sukces. Ten właśnie sukces powiódł na pokuszenie i po kontynentach świata Pana Profesora. Dosłownie i w…przenośni. „Na krańce świata – podróż historyka przez historię” ostatni tytuł, ostatnia książka historyczna wydana nakładem. Zapraszamy na spotkanie , rozmowę, prezentację i …po autografy.

Spotkanie z Krzysztofem Materną

Spotkanie z Krzysztofem Materną

 

2 MARCA  PIĄTEK

18.00 Cieplewo  Ośrodek Kultury,Sportu i Rekreacji ul. Długa 20A

3 MARCA  SOBOTA

15.00 Reda Miejska Biblioteka Publiczna Derdowskiego 3

17.00 Wejherowo  Filharmonia Kaszubska ul. Sobieskiego 255

4 MARCA  NIEDZIELA

12.00 Gdynia Gdyńskie Centrum Filmowe Pl.Grunwaldzki 2

16.00 Rumia – Dom Kultury Janowo Pomorska 11

 

Jeden z najwybitniejszych polskich satyryków, aktor, scenarzysta, reżyser, autor tekstów pełnych inteligentnego humoru , gwiazda telewizji i radia a przede wszystkim artysta bardzo lubiany, bardzo popularny popularny i bardzo, ale to bardzo, bardzo serdeczny człowiek, kłania się Państwu

KRZYSZTOF MATERNA
R&K Nehrebeccy zaprasza na spotkanie z telewizyjną „siostrą Ireną” z programu tworzonego z Wojciechem Mannem , rozmowę o najnowszej książce pt:

„PRZYGODY Z ŻYCIA WZIĘTE”

„Jak to możliwe, że ktoś może obdzielić swoją biografią kilka osób? Można dociekać odpowiedzi na to pytanie, ale to bezowocne. Lepiej się z tym zmierzyć. W losach Krzysztofa Materny roi się od zdarzeń zapierających dech w piersiach. A także od opowieści, które rozśmieszają. Albo i nie. Autor po prostu robi swoje. Jest sobą, po swojemu o tym opowiada. Dlaczego syn znajomych Edwarda Gierka niespodziewanie uścisnął dłoń dwustu górnikom w katowickim Spodku? Jakie okropne zdarzenie do tego stopnia rozsierdziło Zdzisława Maklakiewicza, że wytoczył proces barmanowi – i wygrał go? Który niezdany egzamin stanął Krzysztofowi Maternie na przeszkodzie w ukończeniu studiów aktorskich? Jak czuje się w sytuacji gwiazdora ktoś, kto nie za bardzo chce gwiazdorzyć? Czy mamy jeszcze jakieś pytania?”

 

 

 

 

 

Spotkanie z Jackiem Cyganem

CZERWIEC 2018

21 CZERWCA CZWARTEK

18.00 Gdańsk Biblioteka Manhattan al. Grunwaldzka 82 – centrum handlowe Manhattan, II p.

22 CZERWCA   PIĄTEK

17.00 Reda  Miejska Biblioteka ul. Derdowskiego 3

19.30 Gdynia  Gdyńskie Centrum Filmowe ul. Pl. Grunwaldzki 2

23 CZERWCA  SOBOTA

14.30 Sopot SOPOTEKA w budynku Dworca PKP ul. T. Kościuszki 14

17.00 Wejherowo  Filharmonia Kaszubska ul. Sobieskiego 255

24 CZERWCA NIEDZIELA

 15.30 Pruszcz Gdański Miejska Biblioteka Publiczna  Wojska Polskiego 34

18.00 Rumia Janowo Dom Kultury SM . Janowo ul. Pomorska 11

Spotkania z Leszkiem Długoszem

MAJ 2018

11 MAJA  PIĄTEK

17.00 Reda  Miejska Biblioteka ul. Derdowskiego 3

19.30 Gdynia  Gdyńskie Centrum Filmowe ul. Pl. Grunwaldzki 2

12 MAJA SOBOTA

14.30 Sopot SOPOTEKA w budynku Dworca PKP ul. T. Kościuszki 14

17.00 Wejherowo  Filharmonia Kaszubska ul. Sobieskiego 255

15 MAJA NIEDZIELA

17.00  Rumia Janowo Dom Kultury SM . Janowo ul. Pomorska 11

LESZEK DŁUGOSZ

Poeta, kompozytor, wykonawca, instrumentalista, twórca legendy Piwnicy pod Baranami, Krakus z krwi i kości, fundament Wawelu, kumpel Smoka Wawelskiego

Pod Baranami – ten szczęsny czas – Leszek Długosz

Leszek Długosz to artysta wszechstronny – śpiewający poeta, kompozytor, pianista, aktor, felietonista. Opublikował szereg zbiorów poezji i płyt autorskich, m.in. Z tego co jest, Dusza na ramieniu, Po głosach, po śladach. W okresie świetności Piwnicy pod Baranami, w latach 60. i 70., jedna z najbardziej twórczych osobowości tego Zespołu. O swojej książce, wspomnieniach z tego czasu, mówi tak:
„W mojej piwnicznej opowieści starałem się selekcjonować materię i włączać do niej przędziwo autentyczne. Więc to, czegom sam doświadczył. W czym brałem udział, co widziałem, słyszałem. Co opowiadano mi wtedy. Byłoby pięknie, gdyby Czytelnik, kończąc lekturę i zamykając okładkę tej książki, niczym drzwi za sobą, miał wrażenie, że znów tam był… Trafił tam jeszcze raz… I odzyskał, w rzeczywistości przecież nigdy nie zaistniały, ten jeszcze jeden wieczór w Piwnicy… Ach, na koniec gdyby jeszcze było i tak, że ożywione myśli i poruszone Jego serce – żeby znów w tamtą stronę, znów chciały tam biec”.

 

 

Spotkania z Robertem Janowskim

KWIECIEŃ 2018

6  KWIETNIA  PIĄTEK

17.00 Reda  Miejska Biblioteka ul. Derdowskiego 3

19.30 Gdynia  Gdyńskie Centrum Filmowe ul. Pl. Grunwaldzki 2

7 KWIETNIA SOBOTA

14.30 Sopot  SOPOTEKA w budynku Dworca PKP ul. T. Kościuszki 14

17.00 Wejherowo  Filharmonia Kaszubska ul. Sobieskiego 255

8 KWIETNIA  NIEDZIELA

12.00 Gdynia  Klub Marynarki Wojennej Riwiera ul.Zawiszy Czarnego 1

15.30 Pruszcz Gdański  Miejska Biblioteka Publiczna ul.Wojska Polskiego 34

19.00 Rumia Janowo Dom Kultury SM

ROBERT JANOWSKI

Wokalista, niezapomniany odtwórca roli w kultowym musicalu Metro, autor opowiadań, poezji, twórca sukcesu programu telewizyjnego „Jaka to melodia”

Robert Janowski – jakiego nie znacie.

Ta książka udowadnia, że wszystko w życiu jest możliwe.

Robert Janowski pierwszy raz tak otwarcie opowiada o swojej karierze i codziennym życiu, blaskach i cieniach show-biznesu i cenie, jaką przychodzi zapłacić za wielką popularność.
Miał zostać kolejnym Zimmermannem i wygrać konkurs chopinowski, jednak porzucił fortepian dla piłki nożnej.
Marzył o szkole teatralnej, tymczasem poszedł na weterynarię, bo chciał leczyć zwierzęta muzyką. Jednak nie potrafił żyć z dala od sceny i sztuki.
Występował w Oddziale Zamkniętym, a gdy spotkał Jonasza Koftę, trafił na deski teatru i zagrał w pierwszej polskiej rock-operze.
Uciekł z eliminacji do musicalu Metro, myśląc, że nie ma szans. A jednak został przyjęty i przez siedem lat grał w tym kultowym przedstawieniu główną rolę, a nawet podbijał z nim Broadway.
Dla widzów telewizyjnej Jedynki jest jednak przede wszystkim uwielbianym prowadzącym program „Jaka to melodia?”

 

Spotkania z prof. Ewą Łętowską i prof. Krzysztofem Pawłowskim

MARZEC 2018

23 MARCA – PIĄTEK

18.00 Rumia Stacja Kultura ul.Starowiejska 2

24 MARCA SOBOTA

14.30 Sopot- SOPOTEKA w budynku Dworca PKP ul. T. Kościuszki 14
17.00 Wejherowo Filharmonia Kaszubska ul. Sobieskiego

25 MARCA NIEDZIELA

12.00 Gdynia Gdyńskie Centrum Filmowe ul. Pl. Grunwaldzki 2

15.30 Pruszcz Gdański Miejska Biblioteka Publiczna ul. Wojska Polskiego 34

Ona – Pani Profesor , Sędzia, Rzecznik Praw Obywatelskich, wybitna znawczyni prawa i wielka miłośniczka, znawczyni, prawdziwy autorytet w zakresie wiedzy o historii, dziejach, artystach Opery.

On – filozof, profesor, pracownik naukowy, wykładowca autor błyskotliwych książek …nie tylko dla dorosłych, prawdziwy wielbiciel bell canta.

       O Operze i o Prawie   

Książka O operze i o prawie jest kolejną pozycją, w której Acus (Ewa Łętowska – prawniczka i Krzysztof Pawłowski – filozof) pisze o problemach prawa inaczej, niż to się u nas zazwyczaj robi. Kontrapunktem dla myślenia o prawie jest tutaj opera. I bynajmniej nie idzie o to, jak, czy i w jaki sposób opera podejmuje tematy prawnicze (choć i o tym też bywa tu mowa). Czytelnik będzie zdziwiony podobieństwami, jakie występują w społecznym funkcjonowaniu opery i prawa. Warto podjąć trud lektury, aby dokonać wcale nieoczywistych odkryć i przeżyć towarzyszącą temu radość.

 

 

Spotkania z Moniką i Grzegorzem Wasowskimi

LUTY 2018

23 LUTEGO CZWARTEK

18.00 Rumia Stacja Kultura ul. Starowiejska 2

23 LUTEGO PIĄTEK

18.00 Straszyn Mediateka ul.Dworcowa 6a

24 LUTEGO SOBOTA

14.30 Sopot- SOPOTEKA w budynku Dworca PKP ul. T. Kościuszki 14

17.00 Wejherowo  Filharmonia Kaszubska ul. Sobieskiego 255

MONIKA i GRZEGORZ WASOWSCY

Redaktorzy, twórcy, niezmordowani opiekunowie spuścizny artystów Kabaretu Starszych Panów, artyści obdarzeni niezrównanym poczuciem humoru i l’esprit

Kabaret Starszych Panów

Uwaga! Trzymasz w ręku klucz do świata Starszych Panów.

Zawartość !Pierwszy na świecie przegląd wszystkich dokonań twórców Kabaretu Starszych Panów ze szczególnym uwzględnieniem piosenek.
Przestroga! Lektura zdradliwa, mogąca przyprawić o zawroty serca, mocniejsze bicie głowy i chorobliwe ataki zdrowego śmiechu. Przed użyciem skonsultuj się z drukarzem.
Nigdzie indziej! Nie weźmiesz udziału w zabawie rytmicznej dla zdziecinniałych staruszków; nie dowiesz się, jaką dziedzinę wiedzy reprezentuje „pędologia”; nie prześledzisz ewolucji piosenki „Ścieżką pośród łąk”; nie usłyszysz o istnieniu Eldolarado i nie przeczytasz o ogólnokrajowym kryzysie guzikowym.
Promocja! Książka wielofunkcyjna, wykonana w rozmiarze odpowiadającym podstawce pod cylinder.
Ważne! Do książki dołączono płytę CD zawierającą niepublikowane w większości nagrania piosenek z Teatru Uniwersalnego „Eterek” .

Spotkania z Wojciechem Waglewskim i red. Wojciechem Bonowiczem

STYCZEŃ 2018

27 STYCZNIA SOBOTA

14.30 Sopot -Sopoteka w budynku Dworca PKP ul. T. Kościuszki 14

17.00 Wejherowo Filharmonia Kaszubska ul. Sobieskiego 255

28 STYCZNIA – NIEDZIELA

12.00 Gdynia – Gdyńskie Centrum Filmowe ul. Pl. Grunwaldzki 2

17.00 Rumia Dom Kultury Janowo ul. Pomorska 15

Wojciech Waglewski

                                             Wokalista, kompozytor, instrumentalista, współtwórca grupy Osjan,Voo-Voo,jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej.

red. Wojciech Bonowicz

Redaktor Tygodnika Powszechnego,poeta,autor, publicysta, zdobywca wielu prestiżowych nagród m.in Literackiej Nagrody Gdynia

 Wagiel Jeszcze wszystko będzie możliwe

  Taka rozmowa zdarza się raz na pięćdziesiąt lat.

Gdy podczas koncertu rozciął sobie rękę, nawet tego nie poczuł. Adrenalina sprawia, że gra, póki nie padnie. Gdy ktoś nazywa go polskim Stingiem, dostaje piany.
Twierdzi, że muzyka pozwala ludziom poukładać swoje emocje. Jeden z najbardziej niezwykłych i wszechstronnych polskich artystów. Muzyk legendarnego Osjana i założyciel kultowego Voo Voo, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów, mąż, ojciec, przyjaciel. Z poetą Wojciechem Bonowiczem spotykał się przez ponad 10 lat, by rozmawiać o muzyce, podróżach, rodzinie, miłości, dołkach, o życiu. Ze spotkań tych powstał wielowymiarowy portret nieobecnego „na ściankach” i plotkarskich portalach antycelebryty.